Predelava na plin ima mnoge pozitivne učinke tako na okolje kot tudi na naše denarnico. V sodobnem času se že zavedamo onesnaženosti našega planeta, ki je posledica dolgotrajnega škodljivega vpliva na okolje, ki je vrhunec dosegel v prvi in drugi svetovni vojni zaradi potrebe po kvantiteti izdelkov in posledično ustanovitvi mnogih tovarn, škodljivih ozračju. Zaradi ozaveščenosti o problematiki onesnaženosti ozračja, iščemo alternativne rešitve, ki bi omogočile zmanjšanje izpustnih plinov v okolje in omogočile obnovo zemljine atmosfere.
Vpliv na onesnaženost okolja
Dandanes skušamo onesnaženost zmanjšati in ena izmed alternativnih rešitev je tudi avtomobilska predelava na plin, ki je cenovno dosegljiva veliki večini prebivalcev. Uporaba avtoplina znižuje emisije škodljivih plinov v okolje, saj v ozračje spušča manj dušikovega oksida, ogljikovega dioksida, ogljikovega monoksida in smoga. V ozračje pa spušča skoraj nič emisij ogljikovodikov, žveplovega dioksida in ostalih toksinov. Predelava avtomobila na plin brez dvoma zmanjšuje problematiko izpustnih plinov v okolju in tako prispeva k bolj čistemu ozračju. Vsekakor želimo poskrbeti, da bo zrak, ki ga dihamo mi in naši potomci bolj čist in manj strupen.
Pozitiven vpliv na naše denarnice
Ekološko in ekonomično? Tako je. Ko preklopimo na plin direktno prihranimo, saj je razlika v ceni med plinom in bencinom med 45% in 55%. Ne le, da je plin bolj ekološki in ekonomični, plin tudi s čistim izgorevanjem ugodno vpliva na obrabo mehanskih delov motorja, saj je ta bistveno manjša, motornemu olju podaljša življenjsko dobo, saj se z njim ne meša, podaljša pa tudi življenjska doba izpušnemu sistemu in umiri tek motorja.
Sam preklop na plin pozitivno vpliva tako na okolje, finance lastnika in vzdrževanje vozila. Predelava avtomobila na plin pa tudi ni tako kompleksna kot si predstavljamo.
Predelava na plin
Sama predelava na plin je s tehničnega vidika razmeroma preprosta, saj ne zahteva nobene dodatne mehanske predelave na motorju. Po predelavi obstaja možnost izbire med dvema gorivoma, saj je ohranjena avtonomija pogonskih goriv. Vžig motorja je priporočen na bencin, zaradi optimalnega delovanja bencinske črpalke. Potem pa je preklop na plin samodejen. Ko se motor ugasne, se samodejno zapre varnostni ventil plina in motor je spet pripravljen na pogon z bencinom.
Vozila s pogonom na plin so vse bolj uveljavljena na avtomobilskem tržišču ravno zaradi svoje ekonomičnosti. Vozila na plinski pogon so okolju prijaznejša, varnejša, imajo pa tudi boljšo vozno dinamiko. Sam postopek preklopa na plin je enostaven in vozniku prijazen, za kakršna koli vprašanja in pomoč pa so na voljo pooblaščene osebe.